Τρίτη 24 Νοεμβρίου 2015

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ-Α.Ο.Κ. ΒΕΡΟΙΑΣ 49-64

Δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι ο Πανεδεσσαϊκός απέναντι στον ανώτερο Α.Ο.Κ. Βέροιας, γνωρίζοντας την ήττα από τον πρωτοπόρο με 49-64. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν σθεναρή αντίσταση μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, ξεφεύγοντας στο ημίχρονο με δέκα πόντους προηγούμενοι με 24-34. Παρά την καλή αμυντική προσπάθεια, η φανερή έλλειψη συνοχής των «πράσινων» στην επίθεση και τα πολλά αδικαιολόγητα λάθη, έδωσαν το δικαίωμα στον Α.Ο.Κ.  να προηγηθεί με μεγαλύτερη διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου(31-46) και να πάρει εύκολα ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα. Επόμενος αγώνας για τον Πανεδεσσαϊκό το προσεχές Σάββατο 28/11 στα Γιαννιτσά με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο.

Δεκάλεπτα:1ο(14-18), 2ο(10-16)24-34 ημίχρονο, 3ο(07-12)31-46, 4ο(18-18)49-64 τελικό.

ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ(Αναστασιάδης):Μπίνος Ε., Μπακύρτσης, Σιβένας Λ., Τακατζόγλου 14(2), Χομένκο, Γεωργιάδης 2, Μπούζμπας 2, Τσάμης 11(1), Τότλης, Πέτκος 18(3), Σιβένας Χ., Θεοδώρου 2.

Α.Ο.Κ.(Τούσας):Ουσουλτζόγλου 1, Στεργιούλας, Πάντσης 7(1), Γκανάς 7, Οικονόμου 14, Παππού, Καπνάς, Ιωσηφίδης 8(1), Λέφας 14, Λάντζος, Γκεκόπουλος 11, Στόγιος 2.