Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 65-61

O ΦΟΑ ήταν ο νικητής στο χθεσινό ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής στην Α' ΕΚΑΣΚΕΜ αφού επικράτησε του Πανεδεσσαϊκού με 65-61 μπροστά σε αρκετό κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αφού σε κανένα σημείο του αγώνα δεν κατάφερε καμία από τις δύο ομάδες να ξεφύγει στο σκορ.
Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού ήταν οι δυνατές άμυνες που σαν αποτέλεσμα είχε το ημίχρονο να ολοκληρωθεί με 25-26 υπέρ των φιλοξενούμενων.
Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο όμως άλλαξε κάτι με το παιχνίδι να κρίνεται στα τελευταία δευτερόλεπτα με το ΦΟΑ να είναι πιο ψύχραιμος και να φτάνει δίκαια στη νίκη.
Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Μπεγλόπουλος, Μακρόπουλος και Χαραλαμπίδης ενώ για τους ηττημένους πολύ καλοί ήταν οι Αρβανιτάκης και Χατζηχαρίσης.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΦΟΑ αγωνίζεται στο Κιλκίς με τον Αετό ενώ ο Πανεδεσσαϊκός θα υποδεχτεί την Κρύα Βρύση.